Zapalenie płuc i niewydolność oddechowa u świń-pochodzenie grypy A (H1N1) w Meksyku

Pod koniec marca 2009 r. Wybuch epidemii choroby układu oddechowego, która później okazała się być spowodowany przez nowowy wirus grypy A (H1N1) wirusa świń (S-OIV) został zidentyfikowany w Meksyku. Opisujemy charakterystykę kliniczną i epidemiologiczną osób hospitalizowanych z powodu zapalenia płuc w krajowym szpitalu położniczym w celu leczenia chorób układu oddechowego w mieście Meksyk, które miało potwierdzoną laboratoryjnie infekcję S-OIV, znaną również jako świńska grypa. Metody
Wykorzystaliśmy retrospekcyjne przeglądy map medycznych w celu zebrania danych dotyczących hospitalizowanych pacjentów. Zakażenie S-OIV zostało potwierdzone w próbkach za pomocą testu odwrotnej transkryptazy-reakcji łańcuchowej polimerazy w czasie rzeczywistym.
Wyniki
Od 24 marca do 24 kwietnia 2009 r. Stwierdzono 18 przypadków zapalenia płuc i potwierdzonego zakażenia S-OIV wśród 98 pacjentów hospitalizowanych z powodu ostrej choroby układu oddechowego w National Institute of Respiratory Diseases w Mexico City. Ponad połowa z 18 pacjentów w wieku od 13 do 47 lat, a tylko 8 miało wcześniejsze stany chorobowe. Dla 16 z 18 pacjentów była to pierwsza hospitalizacja z powodu ich choroby; pozostałych 2 pacjentów skierowano do innych szpitali. Wszyscy pacjenci mieli gorączkę, kaszel, duszność lub niewydolność oddechową, zwiększone poziomy dehydrogenazy mleczanowej w surowicy i obustronne niejednolite zapalenie płuc. Inne powszechne ustalenia to wzrost poziomu kinazy kreatynowej (u 62% pacjentów) i limfopenia (w 61%). Dwunastu pacjentów wymagało wentylacji mechanicznej, a siedmiu zmarło. W ciągu 7 dni po kontakcie z początkowymi pacjentami wystąpiła łagodna lub umiarkowana choroba grypopodobna u 22 pracowników służby zdrowia; byli leczeni za pomocą oseltamiwiru i żaden nie był hospitalizowany.
Wnioski
Zakażenie S-OIV może powodować ciężką chorobę, zespół ostrej niewydolności oddechowej i śmierć u wcześniej zdrowych osób w wieku od małego do średniego. Żadna wtórna infekcja wśród pracowników służby zdrowia nie była poważna.
Wprowadzenie
W kwietniu 2009 r. Meksykański Sekretariat Zdrowia zgłosił wybuch choroby układu oddechowego. U pacjentów dotkniętych chorobą wykryto wirusa grypy A (H1N1) noworodków (S-OIV) o cechach molekularnych wirusa grypy północnoamerykańskiej i euroazjatyckiej, ptasiej i ludzkiej1-4. W tym samym miesiącu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zakwalifikowała globalne rozprzestrzenianie się tego wirusa jako wydarzenie o zdrowiu publicznym o zasięgu międzynarodowym. Po udokumentowaniu transmisji wirusa z człowieka na człowieka w co najmniej trzech krajach z dwóch regionów WHO, WHO podniosła poziom pandemii do 6,5
Na dzień 29 maja 2009 r. Meksyk zgłosił 4910 potwierdzonych przypadków i 85 zgonów spowodowanych przez S-OIV.6 Meksyk zgłosił największą liczbę przypadków ciężkich klinicznych prezentacji i zgonów, podczas gdy inne kraje zgłosiły głównie łagodne przypadki influenza- jak choroba.
Ta seria przypadków opisuje kliniczne i epidemiologiczne cechy pierwszych 18 osób z zapaleniem płuc i potwierdzoną laboratoryjnie infekcją S-OIV (znaną również jako świńska grypa) hospitalizowaną w National Institute of Respiratory Diseases (INER) w Meksyku. Opisujemy również oczywiste przenoszenie tej infekcji na pracowników służby zdrowia w pierwszych dniach epidemii.
Metody
INER to meksykańskie państwowe centrum opieki i badań poświęcone chorobom układu oddechowego
[patrz też: terapia uzależnień warszawa wola, siłownia warszawa włochy, kubeczki menstruacyjne ]

Powiązane tematy z artykułem: kubeczki menstruacyjne siłownia warszawa włochy terapia uzależnień warszawa wola