Zapalenie płuc i niewydolność oddechowa u świń-pochodzenie grypy A (H1N1) w Meksyku cd

Od 24 marca do 24 kwietnia 2009 r. Zarejestrowano 214 konsultacje w nagłych wypadkach w przypadkach zapalenia płuc lub choroby grypopodobnej, z których 98 wymagało hospitalizacji. Spośród tych przypadków w raporcie znalazło się 18 potwierdzonych przypadków zakażenia S-OIV, zapalenie płuc i choroba grypopodobna. Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka 18 badanych pacjentów, u których potwierdzono zakażenie nowym wirusem wirusa świńskiej grypy A (H1N1). Charakterystyka 18 pacjentów z potwierdzoną infekcją S-OIV jest podana w Tabeli oraz w Tabeli S1 w Dodatkowym Dodatku (dostępna w pełnym tekście niniejszego artykułu). Wiek pacjentów wahał się od 9 miesięcy do 61 lat (mediana, 38 lat). Ponad połowa pacjentów miała od 13 do 47 lat, a 90% było w wieku poniżej 52 lat. Dziewięciu pacjentów (50%) było płci męskiej.
Wszyscy pacjenci przebywali w większym obszarze metropolitalnym w Meksyku. Ośmiu pacjentów miało wcześniejsze stany chorobowe: nadciśnienie tętnicze (u 3 pacjentów), cukrzycę typu (w trzech, z których jeden również miał nadciśnienie), astmę (w dwóch) i obturacyjny bezdech senny (w jednym). Tylko trzech pacjentów zostało poddanych sezonowym szczepieniom przeciw grypie w latach 2008-2009; wszystkie trzy przetrwały bez konieczności wentylacji mechanicznej. Żaden z pacjentów nie był w przeszłości szczepiony pneumokokami. Wśród 14 pacjentów, których zawód był zarejestrowany, 6 było studentami, 2 były taksówkarzami, 3 były gospodyniami, był ślusarzem, był pracownikiem sali bilardowej, a był lekarzem, który nie miał obowiązków klinicznych i nie był pracownik INER.
Ryc. 2. Ryc. 2. Kliniczne kursy badanych pacjentów. Mediana czasu podania do szpitala wynosiła 6 dni po wystąpieniu objawów. Większość zgonów miała miejsce u pacjentów wymagających wentylacji mechanicznej przy przyjęciu. Pacjent 15 został wypisany ze szpitala 8 czerwca 2009 roku.
Tabela 2. Tabela 2. Przetrwanie i śmierć wśród 18 badanych pacjentów, u których potwierdzono zakażenie nowym wirusem wirusa świńskiej grypy A (H1N1). Czas między wystąpieniem objawów a przyjęciem do szpitala wahał się od 4 do 25 dni (mediana, 6) (ryc. 2). Wszyscy pacjenci mieli gorączkę, temperaturę wyższą niż 38 ° C, kaszel i duszność lub niewydolność oddechową. Czworo z pięciorga dzieci (wszystkie w wieku poniżej 14 lat) cierpiało na biegunkę, a tylko dwoje pacjentów (11%) zgłaszało świszczący oddech. Mediana oceny ostrej fizjologii i chronicznej oceny zdrowia II wynosiła 14 (zakres od 4 do 32), a mediana oceny Sekwencyjnego Oceny Nierządów10 wynosiła 6 (zakres od do 13); oba były wyższe, wskazując na bardziej poważne nieprawidłowości wśród pacjentów, którzy zmarli niż wśród osób żyjących (tabela 2).
Dwunastu pacjentów poszukiwało opieki medycznej w innych instytucjach jako ambulatoryjni przed hospitalizacją w INER i byli leczeni jednym lub większą liczbą antybiotyków: ceftriakson (pięciu pacjentów), amikacyna (trzy), azytromycyna (jedna), klawulanian amoksycyliny (dwie) lub inne makrolidy (trzy ) lub inny agent (dwa). Z wyjątkiem dwóch pacjentów przeniesionych z innych ośrodków zdrowia, zgłoszona hospitalizacja była pierwszą hospitalizacją związaną z chorobą.
Wyniki laboratoryjne
W momencie przyjęcia wszyscy 16 badani pacjenci mieli podwyższone poziomy dehydrogenazy mleczanowej; poziomy u 10 pacjentów przekraczały 1000 IU na litr (zakres od 1086 do 6309)
[hasła pokrewne: amyloza, laserowe obkurczanie pochwy, hologramy els ]

Powiązane tematy z artykułem: amyloza hologramy els laserowe obkurczanie pochwy