Zapalenie płuc i niewydolność oddechowa u świń-pochodzenie grypy A (H1N1) w Meksyku ad 6

Pacjenci, w większości wcześniej zdrowi, mieli chorobę grypopodobną, która postępowała przez okres od 5 do 7 dni, miała zapalenie płuc i miała ustalenia podczas pierwszego dnia hospitalizacji, która spełniała kryteria ostrego uszkodzenia płuc lub ostrego zespół zaburzeń oddechowych.12 Siedmiu pacjentów zmarło, wszyscy z powodu niewydolności wielonarządowej. Najbardziej zgodne charakterystyki laboratoryjne to zwiększony poziom dehydrogenazy mleczanowej, całkowita liczba leukocytów w granicach normy, limfopenia, 13 i wzrost poziomu kinazy kreatynowej, najprawdopodobniej z powodu zapalenia mięśni (lub niedokrwienia mięśnia sercowego u jednego pacjenta). Opisywani pacjenci byli częścią epidemii grypopodobnej choroby płucnej, którą obserwowano w naszej placówce i innych meksykańskich szpitalach, a tylko część z nich była pozytywnie oceniona pod kątem S-OIV. Fałszywie negatywny test u pacjentów, którzy mieli zakażenie S-OIV byłby bardziej prawdopodobny, gdyby test był opóźniony lub gdyby pacjenci mieli ograniczone wydalanie wirusa. Ogólnie rzecz biorąc, pacjenci, u których wynik testu był negatywny w kierunku S-OIV, mieli łagodniejszy przebieg kliniczny niż ci, którzy wykazali się pozytywnym wynikiem, ale w równym stopniu stanowili część ciężaru epidemii, jak i ci, którzy nie byli poddawani testom.
Czynniki ryzyka ciężkiej choroby S-OIV nadal nie są znane, ale większość naszych pacjentów była w wieku od młodych do osób w średnim wieku i wcześniej była zdrowa. Większość zakażeń S-OIV zgłoszonych w innych krajach miała łagodne objawy grypopodobne.2 Meksyk odnotował również dużą liczbę osób z łagodną chorobą, poprzez krajowy system nadzoru grypy, ale pełne spektrum choroby klinicznej nie zostało określone. Inne kraje będą prawdopodobnie zgłaszać bardziej poważne infekcje w miarę rozprzestrzeniania się pandemii, a liczba zarażonych osób wzrasta. Jednym z czynników przyczyniających się do śmierci u naszych pacjentów może być opóźnione przyjęcie i opóźnione rozpoczęcie oseltamiwiru. W przypadku grypy sezonowej osoby w podeszłym wieku i małe dzieci są bardziej narażone na ciężką chorobę; jednak ponad połowa pacjentów była w wieku od 13 do 47 lat, co było podobne do rozkładu wiekowego odnotowanego w danych krajowych dotyczących zakażeń H1N1 w Meksyku.6 Podczas pandemii w 1918 r. duża liczba zgonów była związana z infekcją bakteryjną. , 14 ale współistniejące zakażenie bakteryjne nie wydaje się być głównym czynnikiem przyczyniającym się do ciężkości choroby u naszych pacjentów, prawdopodobnie częściowo dlatego, że większość otrzymywała antybiotyki przed hospitalizacją.
Śmiertelność wśród pacjentów wymagających wentylacji mechanicznej wynosiła 58%, i chociaż czterech pacjentów miało szpitalne zapalenie płuc, u większości naszych pacjentów uszkodzenie płuc było najprawdopodobniej spowodowane pierwotnym skutkiem zakażenia wirusem grypy. Możliwe mechanizmy uszkodzenia obejmują bezpośrednie uszkodzenie nabłonka oddechowego15 przy wtórnej burzy cytokinowej. Obecnie nie wiemy, czy nasi pacjenci, zwłaszcza ci, którzy zmarli, mieli wiremię, jak doniesiono w związku z zakażeniem H5N1, bardzo agresywną odmianą grypy.13,16-18 Coinfection z innymi wirusami układu oddechowego może również tłumaczyć zwiększoną chorobotwórczość wśród nasi pacjenci19,20; jednak u naszych pacjentów nie znaleziono innych powszechnych wirusów układu oddechowego. Tylko trzech pacjentów otrzymało szczepionkę przeciw grypie jesienią 2009 r., Ponieważ większość pacjentów znajdowała się w grupach wiekowych, dla których szczepionka nie była zalecana w Meksyku Obecnie nie wiadomo, czy szczepienie sezonowe zapewniało jakąkolwiek ochronę przed infekcją S-OIV. Nie znaleźliśmy żadnego czynnika, który przed wystąpieniem choroby przewidywałby gorszy wynik lub śmierć wśród naszych pacjentów.
Od 2000 r. WHO skłoniło kraje do przygotowania się na potencjalną pandemię grypy. W Meksyku planowanie pandemii grypy rozpoczęło się w 2001 r. Działania obejmowały wprowadzenie corocznych szczepień przeciwko grypie oraz program mający na celu opracowanie krajowej krajowej produkcji szczepionek. W 2006 r. Stworzono rezerwę strategiczną dla oseltamiwiru, antybiotyków i środków ochronnych dla pracowników służby zdrowia. Ta rezerwa jest źródłem oseltamiwiru przepisywanego naszym pacjentom i większości hospitalizowanych pacjentów w Meksyku. Doświadczenie w naszej instytucji podkreśla potrzebę wzmocnienia środków ostrożności i stosowania środków ochrony osobistej, aby zapobiec zakażeniu pracowników służby zdrowia.
Podsumowując, zakażenie S-OIV może powodować ciężkie choroby i śmierć u młodych, wcześniej zdrowych osób. Przyszłe badania powinny określać czynniki predykcyjne w przypadku ciężkiej choroby, a zwłaszcza skuteczność wczesnego leczenia oseltamiwirem i ochronę przed zakażeniem wirusem grypy sezonowej.
[podobne: terapia uzależnień warszawa wola, nfz bydgoszcz sanatorium, niewydolność kory nadnerczy ]

Powiązane tematy z artykułem: nfz bydgoszcz sanatorium niewydolność kory nadnerczy terapia uzależnień warszawa wola