Skip to content

Wybuch gruźlicy wśród stałych patronów baru sąsiedzkiego ad

1 miesiąc ago

498 words

Rozmazy badano pod mikroskopem fluorescencyjnym po wybarwieniu rodaminą-auraminą. Hodowle i testy czułości przeprowadzono przy użyciu ciekłego układu BacTec.7 Po pobraniu próbki każdej fiolki igłę do pobierania próbek ogrzewano do 170 ° C przez 84 sekundy w celu wysterylizowania. Strzeżeliśmy dalej przed laboratoryjnym krzyżowym zanieczyszczeniem fiolek, śledząc daty przetwarzania wszystkich pozytywnych hodowli i kolejność pozytywnych fiolek na liczniku, oraz, w jednym przypadku, przez korelację kliniczną. Izolaty testowano pod względem wrażliwości na leki na izoniazyd, rifampinę, ethambutol i streptomycynę. Izoluje od pacjenta wskaźnikowego, a 11 innych pacjentów z aktywną gruźlicą wysłano do Ośrodków Kontroli i Zapobiegania Chorób w Atlancie w celu analizy polimorfizmów o długości fragmentów restrykcyjnych (RFLP) .8,9 DNA wyekstrahowano, strawiono i poddano elektroforezie. Błony hybrydyzowano z fragmentem sekwencji insercyjnej IS6110 w celu zapewnienia charakterystycznego DNA odcisku palca ustalonego przez częstotliwość i lokalizację powtórzeń sekwencji insercyjnej. 9. Odcisków palców DNA wykonano na izolacie od pacjenta izoluje od osób, które uczestniczyły w dochodzeniu kontaktowym, oraz od trzech izolatów od innych osób z gruźlicą w społeczności, która była narażona na działanie baru w okresie ryzyka.
Wszyscy uczestnicy z aktywną gruźlicą byli silnie zachęcani do testów surowicy HIV-przeciwciało. Ponadto wszyscy pacjenci, którzy rozpoczęli profilaktykę izoniazydową, byli testowani na ślepo na obecność przeciwciał przeciw HIV w ramach programu testów społeczności.
Wyniki
Przypadek indeksu
48-letni mężczyzna przedstawił w szpitalu hrabstwa Hennepin (publiczny szpital edukacyjny w Minneapolis) 7 marca 1992 r. Postępujące osłabienie i utratę wagi o 31 kg w okresie sześciu miesięcy. Nie mógł chodzić bez pomocy. Inne objawy obejmowały gorączkę i dreszcze, nudności, wymioty, biegunkę i przewlekły kaszel produktywny z przerywanym skąpym krwioplucie. Palił jedną paczkę papierosów dziennie i był ciężkim alkoholikiem. Był bezdomny przez sześć miesięcy. Spędził większość dni w jednym barze i spał pod mostem, w schronach, a czasami w pokoju gościnnym obok baru. Nie miał historii gruźlicy i żadnego znanego kontaktu z nikim z aktywną gruźlicą.
Ważył 49 kg, miał temperaturę 39 ° C i miał częstość oddechów 36 oddechów na minutę. Na górnych przednich polach płucnych rozległy się rozległe trzeszczenia. Badanie brzuszne było prawidłowe. Nie było limfadenopatii. Palce i palce u nogi były pałkami.
Ryc. 1. Ryc. 1. Posteroanterior Film w klatce piersiowej pacjenta z prezentacją, ukazujący rozległe obustronne nacieki kawitacyjne. Film klatki piersiowej wykazał rozległe obustronne nacieki w górnych płatach (ryc. 1). Test surowicy na HIV-przeciwciało był ujemny. Testy skórne z użyciem tuberkuliny i świnki oraz antygenów Candida były negatywne. Smugi nieskoncentrowanej plwociny były pozytywne dla prątków gruźlicy i oceniono je na 4+ (więcej niż 9 organizmów na pole zanurzenia w oleju [powiększenie, x 1000]). Hodowla plwociny była pozytywna dla Mycobacterium tuberculosis i była wrażliwa na izoniazyd, rifampinę, ethambutol i streptomycynę
[podobne: neomycinum masc, gillian mckeith przepisy, przerost błony śluzowej nosa ]

0 thoughts on “Wybuch gruźlicy wśród stałych patronów baru sąsiedzkiego ad”

Powiązane tematy z artykułem: gillian mckeith przepisy neomycinum masc przerost błony śluzowej nosa