Terapia letrozolem sama lub w sekwencji z tamoksyfenem u kobiet z rakiem piersi ad 8

3 tygodnie ago

Modele były stratyfikowane zgodnie z kohortą badania (opcja randomizacji dla dwóch grup lub czterech grup) i chemioterapii. Rozmiar skrzynek jest odwrotnie proporcjonalny do błędu standardowego współczynnika hazardu. Szacunki odsetka pacjentów bez zdarzeń po 5 latach są szacowane według Kaplana-Meiera. Wyniki testów interakcji między leczeniem a statusem węzła nie były znaczące. Analiza zamiaru leczenia obejmowała wszystkie kobiety i cały czas obserwacji oraz zdarzenia zgodnie z przydzielonym leczeniem. Eksploracyjna analiza cenzorowa była identyczna, z wyjątkiem wykluczenia (tj. Ocenzurowanych) zdarzeń i obserwacji po czasie selektywnego przejścia między kobietami losowo przydzielonymi do tamoksyfenu. Obie analizy poddano potencjalnym uprzedzeniom, które mogły mieć wpływ na oszacowaną wielkość korzyści z letrozolem w porównaniu z tamoksyfenem. Średni okres obserwacji w analizie obejmujący kobiety przypisane letrozolowi lub tamoksyfenowi w monoterapii w obu opcjach randomizacji wynosił 76 miesięcy. W zaktualizowanych analizach zamiaru leczenia porównujących monoterapię letrozolem z monoterapią tamoksyfenem wystąpiło 509 pierwotnych punktów końcowych w grupie letrozolu w porównaniu do 565 zdarzeń w grupie tamoksyfenu (P = 0,03). Czas do odległych nawrotów również różnił się istotnie na korzyść letrozolu (P = 0,05) (ryc. 4). 5-letnie całkowite przeżycie wyniosło 91,8% w grupie letrozolu i 90,9% w grupie tamoksyfenu (współczynnik ryzyka, 0,87, 95% przedział ufności, 0,75 do 1,02, P = 0,08) (Figura 4). Analizy ocenzurowane (ryc. 4) sugerowały, że istnieje więcej korzyści z letrozolu dla każdego punktu końcowego, ale analizy te podlegały uprzedzeniom, z których niektóre mogły faworyzować letrozol. Różnica w częstości występowania zdarzeń niepożądanych pomiędzy grupami monoterapii zmieniła się nieznacznie w stosunku do wcześniej zgłoszonej3 (dane nieukazane). Osiemdziesiąt siedem zgonów bez wcześniejszych zdarzeń nowotworowych odnotowano w każdej grupie monoterapii. Sekcja 5 w dodatkowym dodatku zawiera dalsze szczegóły na temat rodzajów pierwszych zdarzeń w punkcie końcowym i selektywnego przejścia.
Dyskusja
Głównym celem badania BIG 1-98 było porównanie inhibitora aromatazy (letrozolu) z tamoksyfenem jako terapii uzupełniającej u kobiet po menopauzie z wczesnym rakiem piersi reagującym na hormony. Przedstawiamy tutaj analizy monoterapii letrozolem w porównaniu z sekwencyjnym leczeniem tamoksyfenem i letrozolem; dodatkowo zbadaliśmy, czy monoterapia letrozolem przedłuża całkowite przeżycie w porównaniu z monoterapią tamoksyfenem. Ograniczenia badania obejmują selektywne przejście na letrozol u kobiet przypisanych do monoterapii tamoksyfenem i niezdolność, po medianie okresu obserwacji 6 lat, do oceny wpływu potencjalnego efektu przeniesienia letrozolu na wyniki.
W analizach terapii sekwencyjnej ani tamoksyfen, a następnie letrozol ani letrozol, a następnie tamoksyfen, nie wykazywały przewagi nad samym letrozolem. Wcześniejsza analiza danych z badań23 wykazała, że częstość nawrotów w ciągu 2 lat po randomizacji była istotnie zmniejszona w przypadku letrozolu w porównaniu z tamoksyfenem, szczególnie u kobiet z wieloma zajętymi węzłami chłonnymi, dużymi guzami lub inwazją naczyń krwionośnych.
[przypisy: rezonans magnetyczny, psychoterapia wrocław, psycholog dziecięcy ]

Powiązane tematy z artykułem: psycholog dziecięcy psychoterapia wrocław rezonans magnetyczny