Podnoszenie ciężarów u kobiet z obrzękami limfatycznymi związanymi z rakiem piersi ad

3 tygodnie ago

Podnoszenie ciężarów zapewnia dodatkowe korzyści szczególnie istotne dla osób, które przeżyły raka piersi, w tym kontrolę tłuszczu w organizmie12,13 oraz lepsze wyniki funkcjonalne i zdrowie kości.14-16 Przeprowadziliśmy roczne, randomizowane, kontrolowane badanie z udziałem pacjentów z rakiem piersi z rakiem skutki kontrolowanego podnoszenia ciężaru. Metody
Pacjenci
W sumie 141 kobiet z rakiem piersi w wywiadzie i obecnym obrzękiem limfatycznym było rekrutowanych od października 2005 r. Do marca 2007 r .; kontynuacja została zakończona do sierpnia 2008 r. Metody rekrutacji obejmowały listy wysyłane przez państwowe rejestry chorób nowotworowych, reklamy i wywiady oraz ulotki. Kwalifikujące się kobiety miały historię jednostronnego nierozległego raka piersi od do 15 lat przed rozpoczęciem badania, a wskaźnik masy ciała (BMI, waga w kilogramach podzielona przez kwadrat wysokości w metrach) wynoszący 50 lub mniej, nie aktywnie próbowali tracą na wadze i nie mają aktualnych dowodów na raka, żadnych schorzeń, które ograniczałyby aktywność fizyczną, brak historii podnoszenia ciężarów w poprzednim roku, co najmniej jeden węzeł chłonny usunięty, oraz diagnoza kliniczna stabilnego obrzęku limfatycznego związanego z rakiem piersi. Obrzęk limfatyczny zdefiniowano jako różnicę w objętości lub obwodzie między dotkniętą chorobą a nieuszkodzoną kończyną 10% lub więcej lub zgodnie z Common Toxicity Criteria, 17 obrzęk ramienia, zasłonięcie anatomicznej architektury ramienia lub obrzęk w jamie stawowej. Jeśli kobieta zgłosiła obecność obrzęku limfatycznego, ale nie było to oczywiste na początku badania, musiała dostarczyć pisemną dokumentację wcześniejszej diagnozy klinicznej obrzęku limfatycznego i leczenia z certyfikowanego terapeuty z obrzękami limfatycznymi.18 Stabilny obrzęk limfatyczny został zdefiniowany jako brak w ciągu ostatnich 3 miesięcy terapii dostarczonej przez terapeuty, więcej niż jednej infekcji ręki wymagającej antybiotyków, zmiany zdolności do wykonywania czynności dnia codziennego i zweryfikowanych zmian obrzęku ramion o ponad 10%.
Rysunek 1. Rysunek 1. Rekrutacja, losowanie i obserwacja uczestników badania. Rysunek pokazuje rejestrację, randomizację i obserwację uczestników badania. Kobiety zostały przydzielone do jednej z dwóch grup o równej wielkości poprzez skomputeryzowany proces zwany minimalizacja, 19,20 w sposób, który był nieprzewidywalny i został ukryty przed personelem badania, który określił kwalifikowalność. Podejście to zrównoważyło ważne potencjalne czynniki zakłócające w punkcie wyjściowym: wiek (<54 lat w porównaniu do .54 lat), różnica w objętości pomiędzy dotkniętymi i niewrażliwymi kończynami (<10% w porównaniu z 10 do 20% w porównaniu z> 20%), liczba usunięto węzły chłonne (<6 vs. .6), otyłość (BMI <30 vs. .30), miesiące od rozpoznania (<60 vs. .60) oraz historię leczenia popromiennego (tak vs. nie).
Instytucjonalna Komisja Rewizyjna Uniwersytetu Pensylwanii zatwierdziła protokół. Przed uczestnictwem kobiety przedstawiły pisemną świadomą zgodę i pisemną zgodę lekarza.
Pomiary
Pomiary uzyskano dla wszystkich uczestników na początku badania i po 12 miesiącach przez przeszkolony personel, który nie był świadomy przydzielania grup do badań, przy użyciu standardowych metod. Objętość kończyny mierzono zanurzając rękę i rękę w wodzie i mierząc objętość wypartej wody. 21, 22 Wszyscy uczestnicy byli również oceniani przez certyfikowanego terapeutę obrzęku limfatycznego18, stosując kryteria Common Toxicity Criteria, które oceniają ton, teksturę i anatomiczną architekturę poza obrzękiem również w obrębie ramienia17. Uczestnicy wypełnili zatwierdzone badanie oceniające obecność i nasilenie 14 objawów kończyn związanych z obrzękami limfatycznymi (w tym obrzęk, skórzaste tekstury skóry, ociężałość, ból, wżery i trudności z pisaniem) .23
Objawy zaostrzenia obrzęku limfatycznego potwierdzili certyfikowani specjaliści w zakresie obrzęku limfatycznego18, którzy nie byli świadomi zadań w grupie badanej, stosując standardową ocenę
[przypisy: gdynia psycholog, psycholog warszawa, psychiatra poznan ]