Nadciągająca zaraza: nowo pojawiające się choroby w świecie bez równowagi ad

Główną pozycją książki jest pojawienie się HIV i AIDS w Ameryce Północnej, Europie, Afryce i Azji, ale rozdział trzeciego świata zdrowia publicznego w Stanach Zjednoczonych jest szczególnie interesujący. Przykłady obfitują w codzienne walki przeciwko cięciom budżetowym, bezdomności, nielegalnemu używaniu narkotyków oraz nowym i odradzającym się patogenom w dużych miastach w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Nadciągająca plaga jest obowiązkowa dla twórców polityki zdrowia publicznego, ale każdy zainteresowany naukami biologicznymi uzna ją za bardzo interesującą. Niektóre materiały można łatwo dostosować do kursów naukowych na poziomie szkoły średniej lub na poziomie uniwersyteckim.
Szeroki zasięg i unikalne perspektywy Nadchodzącej Plagi będą rozrywką, edukacją i wyzwaniem dla czytelnika. Eksperci rozpoznają drobne błędy techniczne i zaniedbania, ale bez wątpienia zgodzą się z głównymi tematami, że nowe choroby zakaźne będą nadal pojawiać się i że musimy być gotowi, aby odpowiedzieć. Garrett skutecznie przedstawił jej punkt widzenia: świat, przynajmniej jeśli chodzi o radzenie sobie z pojawiającymi się chorobami zakaźnymi, jest niezrównoważony. Mimo to przekazuje przesłanie, że można skutecznie stawić czoła tym wyzwaniom, jeśli mamy wolę zapewnienia profesjonalnej i technologicznej zdolności wykrywania takich zagrożeń i reagowania na nie w odpowiednim czasie.
James M. Hughes, MD
Ośrodki ds. Kontroli i Prewencji Chorób, Atlanta, GA 30333

James W. LeDuc, Ph.D.
Światowa Organizacja Zdrowia, 1211 Genewa 27, Szwajcaria