Kompleksowe leczenie także dla rodziców dziecka potrzebującego pomocy.

3 tygodnie ago

Niemal każda poradnia posiada lekarzy zajmujących się przywracaniem prawidłowościami ludzkiego organizmu w każdym aspekcie. Poradnia psychologiczna kielce specjalizuje się w diagnozie dzieci z różnego rodzaju dysfunkcjami. Posiada w swojej ofercie rehabilitację, leczenie najmłodszych z wadami wzroku, słuchu, z zaburzeniami orientacji, ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, z zaburzeniami rozwoju psychofizycznego i chorobami przewlekłymi. Terapia może odbywać się indywidualnie w charakterze logopedycznym, psychologicznym, ruchowym, pedagogicznym. Grupowa przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-6, które posiadają zaburzenia rozwoju mowy, jak afazja, mutyzm wybiórczy, ale także dzieci z zespołem Aspergera w wieku szkolnym i przedszkolnym. Dla rodziców są grupy wsparcia, terapia rodzinna, poradnictwo i psychoedukacja. Udzielanie informacji na temat możliwości i zakresu kształcenia, różnych form pomocy własnym dzieciom, ale także pomoc dla dzieci, które nie mogą jej w żaden sposób uzyskać.

Powiązane tematy z artykułem: Poradnia psychologiczna kielce