Jednorazowa Orytawancyna w leczeniu ostrych zakazen bakteryjnych skóry AD 8

Nie było przypadku, w którym profil wątrobowy pacjenta spełniałby kryteria prawa Hy a (poziom aminotransferazy w surowicy lub asparaginianu, przekraczający trzykrotnie górną granicę prawidłowego zakresu i poziom całkowitej bilirubiny w surowicy ponad dwukrotnie górny limit prawidłowego zakresu w przypadku braku początkowych wyników cholestazy, bez żadnego innego wyjaśnienia dla połączenia podwyższonej aktywności aminotransferazy i całkowitego stężenia bilirubiny) .34,35 W grupie otrzymującej orytawancynę, jedyne niekorzystne zdarzenie, które wystąpiło podczas leczenia i doprowadziło do przerwanie leczenia u więcej niż jednego pacjenta było zapaleniem tkanki łącznej (u dwóch pacjentów). W grupie wankomycyny działania niepożądane, które wystąpiły podczas leczenia i doprowadziły do przerwania badania, to: nadwrażliwość (u 5 pacjentów), zapalenie tkanki łącznej (u 3 pacjentów) i posocznica, bakteryjne zakażenie skóry, nadwrażliwość na leki, świąd i wysypka (w dwóch pacjentów dla każdego stanu). Częstość występowania poważnych zdarzeń niepożądanych była podobna w obu grupach (7,4% w przypadku orytawancyny i 7,3% wankomycyny), podobnie jak rozkład poważnych zdarzeń niepożądanych (tabela 3 i tabela S13 w dodatkowym dodatku). Podczas badania zginęło trzech pacjentów: w grupie otrzymującej orytawancyna jeden pacjent zmarł na sepsę i wstrząs septyczny, a w grupie wankomycyny jeden pacjent zmarł na sepsę i jeden na zaawansowaną demencję z parkinsonizmem.
Częstość występowania nieprawidłowości laboratoryjnych była zrównoważona między grupami leczonymi. Nie stwierdzono istotnej różnicy między znakami życiowymi a wynikami EKG między grupami.
Dyskusja
Obecnie dostępne opcje terapeutyczne w leczeniu ostrej infekcji bakteryjnej skóry i struktury skóry wymagają podawania wielokrotnego, co może skutkować przedłużoną hospitalizacją i może skutkować znacznymi kosztami dla systemu opieki zdrowotnej. Jednorazowe leczenie ostrych zakażeń bakteryjnych skóry i struktury skóry, które powoduje wczesną i utrzymującą się odpowiedź kliniczną, może potencjalnie zmniejszyć liczbę powikłań związanych z wielokrotnym dożylnym podaniem pacjentom z tymi zakażeniami, poprawić przestrzeganie leczenia, poprawić jakość leczenia. życie i zmniejszyć wykorzystanie zasobów opieki zdrowotnej.16
W tym badaniu III fazy (SOLO I) z udziałem dorosłych z ostrą infekcją bakteryjną skóry i skórną, leczenie pojedynczą dawką orytawancyny spełniało pierwotne i drugorzędne punkty końcowe skuteczności i miało profil zdarzeń niepożądanych, który był podobny do profilu aktywny komparator, wankomycyna, którą podawano dwa razy dziennie przez 7 do 10 dni. Orytawancyna była nie gorsza niż wankomycyna na podstawie zarówno wczesnej klinicznej oceny skuteczności (zmniejszenie wielkości zmiany, ocenianej 48 do 72 godzin po rozpoczęciu leczenia), jak i po zakończeniu terapii oceny skuteczności (kliniczne wyleczenie, oceniane przez badacza terenu 7 do 14 dni po zakończeniu leczenia) [więcej w: gdynia psycholog, wyposażenie taktyczne, psycholog dziecięcy ]

Powiązane tematy z artykułem: gdynia psycholog psycholog dziecięcy wyposażenie taktyczne