Denosumab do zapobiegania złamaniom u kobiet po menopauzie z osteoporozą ad

3 tygodnie ago

Kobiety były wykluczone, jeśli miały warunki, które wpływały na metabolizm kości lub przyjmowały doustne bisfosfoniany przez ponad 3 lata. Jeśli przyjmowali bisfosfoniany przez mniej niż 3 lata, kwalifikowali się po 12 miesiącach bez leczenia. Kobiety były również wykluczone, jeśli w ciągu ostatnich 5 lat stosowały dożylne bisfosfoniany, fluorki lub stront do osteoporozy; lub hormon przytarczyczny lub jego pochodne, kortykosteroidy, układową hormonalną terapię zastępczą, selektywne modulatory receptora estrogenu lub tibolon, kalcytoninę lub kalcytriol w ciągu 6 tygodni przed włączeniem do badania. Chociaż konferencje consensus nie określiły dopuszczalnego ryzyka złamania w próbach kontrolowanych placebo, 9,10 kobiet było wykluczonych, jeśli miały one wynik gęstości mineralnej kości T poniżej -4.0 w odcinku lędźwiowym kręgosłupa lub biodrze całkowitym lub w jakimkolwiek ciężkim (lub więcej) niż dwa umiarkowane) przeważające złamania kręgów. W ramach procesu zgody potencjalni pacjenci zostali poinformowani o alternatywnych metodach leczenia osteoporozy. Wszystkie kobiety otrzymywały dzienne suplementy zawierające co najmniej 1000 mg wapnia. Kobiety były wykluczone, jeśli miały poziom 25-hydroksywitaminy D w surowicy mniejszy niż 12 ng na mililitr. Osobnikom z wyjściowym poziomem 25-hydroksywitaminy D wynoszącym od 12 do 20 ng na mililitr podawano co najmniej 800 IU witaminy D dziennie, a osobom z poziomem podstawowym powyżej 20 ng na mililitr podawano co najmniej 400 IU dziennie. Jeżeli całkowita gęstość mineralna kości biodrowej zmniejszyła się o więcej niż 7% w okresie 12 miesięcy lub o 10% lub więcej w trakcie badania lub jeśli wynik T spadł poniżej -4,0, podmiot ponownie otrzymał poradę od miejscowego klinicysty o używaniu alternatywy leczenia zamiast kontynuowania udziału w badaniu. Proces procesu i zgody został zatwierdzony przez komisje przeglądowe i komitety etyczne nadzorujące ośrodki badawcze w Stanach Zjednoczonych i innych krajach; 139 z 142 desek, które przejrzały protokół, zatwierdziło to.
Oceny skuteczności
Boczne radiogramy kręgosłupa były brane corocznie i oceniane pod kątem nowych złamań kręgów w skali półilościowej11 w centralnym ośrodku obrazowania (Synarc). Przeważające złamanie definiowano jako trzon kręgu o stopniu półilościowym równym lub więcej. Nowe złamanie kręgów zdefiniowano jako wzrost o co najmniej stopień w trzonie kręgu, który był prawidłowy w punkcie wyjściowym. Drugorzędowymi punktami końcowymi były czas do pierwszego złamania kośćca i czas do złamania pierwszego biodra. Złamania czaszki, twarzy, żuchwy, kości śródręcza, palców rąk i stóp zostały wykluczone, ponieważ nie są związane ze zmniejszoną gęstością mineralną kości; złamania patologiczne i te, które były związane z ciężkim urazem (zdefiniowanym jako upadek z wysokości wyższej niż stolec, krzesło lub pierwszy szczebel drabiny lub ciężki uraz inny niż upadek) również zostały wykluczone. 12 Pęknięcia kliniczne potwierdzono diagnostycznie obrazowanie lub raport radiologa.
Gęstość mineralną kości ocenianą na podstawie absorpcjometrii rentgenowskiej o podwójnej energii mierzono w punkcie wyjściowym, a następnie raz w roku w biodrze i po 36 miesiącach w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Gęstość mineralną kości obu miejsc mierzono w punkcie wyjściowym oraz po 1, 6, 12, 24 i 36 miesiącach u 441 osobników
[przypisy: wieszaki na medale, psycholog dziecięcy Warszawa, psychoterapia warszawa ]

Powiązane tematy z artykułem: psycholog dziecięcy Warszawa psychoterapia warszawa wieszaki na medale